منبع تحت فشار 16 بار

منبع تحت فشار 16 بار یکی از انواع پرکاربرد منابع تحت فشار است که جهت کنترل فشار آب در مصارف مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

این منبع از ضخامت ورق بیشتری نسبت به منابع دیگر تحت فشار برخوردار بوده و معمولا با ورق 1.5 الی 2 میلی متر ساخته می شود.

منبع تحت فشار 16 بار

همچنین تیوپ این منبع تحت فشار نیز از نوع EPDM بوده و وجود آن در کنار ضخامت بالا موجب افزایش تحمل فشار می گردد.

نحوه کارکرد منبع تحت فشار 16 بارَ

زمانی که پمپ آب روشن شده و شروع به فعالیت می کند، آب وارد مخزن می شود. سپس با بالا رفتن فشار داخل منبع و رسیدن آن به حداکثر سطح پمپ آب خاموش می شود.

یعنی منبع تحت فشار 16 بار با حداکثر ظرفیت خود آب را ذخیره می کند تا زمانی که مجددا نیاز به آب باشد بتواند آن را تامین کند.

دریافت کاتالوگ از پمپ هایپر مارکت

در واقع پس از ذخیره سازی و زمان نیاز به آب فشار هوای اطراف افزایش می یابد و منبع آب را به بیرون هدایت می کند.

مزایای منبع تحت فشار 16 بار

یکی از مهمترین و اصلی ترین مزیت های منبع تحت فشار 16 بار ظرفیت بالای آن است. ظرفیت بالا و تحمل فشار عالی این نوع منبع باعث شده استفاده از آن بیشتر از سایر منابع تحت فشار صورت بگیرد.

همچنین مصرف انرژی این نوع منبع نیز نسبت به مدل های دیگر پایینتر است.
از دیگر مزایای منبع تحت فشار 16 بار می توان به کاهش دادن نیاز به روشن و خاموش شدن های مکرر پمپ، کاهش استهلاک پمپ، کاهش استهلاک شبکه آبرسانی و … اشاره نمود.

کاربردهای منبع تحت فشار 16 بار

منبع تحت فشار 16 بار به خاطر تحمل بالای خود یکی از پرکاربردترین منابع تحت فشار محسوب می گردد که در مصارف خانگی، تجاری، کشاورزی و صنعتی از آن استفاده می شود.

از این نوع منبع می توان برای سیستم های گرمایشی هیدرولیکی، سیستم آبرسانی منزل مسکونی، سیستم های تحت فشار روستایی، پمپ های آبیاری کشاورزی، سانتریفیوژها، شناورها و سیستم های booster pump بهره گرفت.

راهنمای انتخاب و خرید منبع تحت فشار 16 بار

هنگام انتخاب و خرید منبع تحت فشار 16 بار باید به نکاتی دقت کنید و مواردی را مدنظر قرار دهید. توجه به جنس بدنه یکی از موارد اصلی است که باید از کیفیت و ضخامت لازم برخوردار باشد. منبعی بهتر است که بتواند مقاومت بیشتری در برابر فشار، زنگ زدگی، خوردگی و پوسیدگی داشته باشد.

منبع تحت فشار 16 بار
از دیگر نکات خرید منبع تحت فشار 16 بار می توان توجه به جنس تیوپ را نام برد. از آنجایی که این تیوپ مستقیما با آب درون منبع در تماس است، باید از بهترین مواد بهداشتی و استاندارد ساخته شده باشد تا تاثیر منفی بر روی مزه، رنگ و بوی آب نگذارد.

همچنین این تیوپ باید مقاومت و انعطاف پذیری بالایی داشته باشد تا به راحتی پاره نگردد و نیاز به تعویض مداوم آن نباشد. امروزه تیوپ های استاندارد منابع تحت فشار را از جنس EPDM یا BUTIL می سازند.

از دیگر فاکتورهایی که هنگام انتخاب و خرید منبع تحت فشار 16 بار باید مد نظر قرار دهید، می توان به ارتفاع ساختمان، تعداد طبقات، تعداد واحدها، میزان دبی پمپ آب و … اشاره نمود

هایپر مارکت پمپ ، فروشنده منبع تحت فشار 16 بار

فروشگاه هایپر مارکت پمپ فروشنده منبع تحت فشار 16 بار با قیمت مناسب در تهران و شهرستانها می باشد . جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره  09354026357 تماس حاصل نمایید.