پمپ آب شناور از جمله تجهیزاتی پر کاربرد برای پمپاژ سیالات است. از نظر توان و نحوه عملکرد نمونه های مختلفی از پمپ شناور وجود دارد و همچنین برندهای گوناگونی در زمینه تولید تجهیزات فعالیت می کند. همین تنوع باعث شده تا برخی از مشتریان در زمان خرید پمپ شناور دچار سردرگمی شوند. در ادامه این مطلب از هایپر مارکت پمپ قصد داریم راهنمای خرید پمپ آب شناور را در اختیار شما قرار دهیم و به این سوال که «چه برندی بخریم؟» پاسخ دهیم.

 

راهنمای خرید پمپ آب شناور

قبل از خرید پمپ شناور با انواع تجهیزات آشنا شوید.

اولین بخش از راهنمایی خرید پمپ آب شناور را به شناخت انواع این تجهیزات اختصاص داده ایم. بر اساس پارامترهای مختلف می توان انواع محصولات را دسته بندی کرد که مدنظر قرار دادن آنها باعث می شود روند خرید و اختصاص دادن بودجه برای تهیه محصولات هوشمندانه تر طی شود. هر کدام از این پمپ های شناور در شرایط کاری خاصی بازده مناسب برای ما خواهند داشت و صد البته انتخاب اشتباه باعث می شود تا نتیجه نهایی از پمپاژ آب رضایت بخش نباشد. انواع پمپ شناور از نظر کاربرد را در ادامه به صورت مختصر خدمت شما معرفی خواهیم کرد.

پمپ شناور کفکش

پمپ کفکش برای ارتفاع های کم و متوسط بیشترین کاربرد را دارند. روند نصب آنها معمولا به گونه ای است که یک شیلنگ یا لوله رابط به چکش متصل شده و باید آن را در پایین ترین قسمت چاه یا محلی که قصد پمپاژ سیالات از آن را دارید، قرار دهید. سپس با اتصال کفکش به برق شاهد مکش آب خواهید بود.

 

پمپ کفکش اسپرونی

انواع کفکش دارای دو نوع، بدون قطع کن و قطع کن در بازار می باشند و از نظر دبی خروجی بر حسب اینچ و ارتفاع حداکثر پمپاژ آب یا دبی پمپ آنها را درون دسته بندی های مختلفی قرار می دهند. در نظر داشته باشید که این نمونه از پمپ شناور صرفاً برای مکان هایی مناسب است که سیالات دارای ویسکوزیته معمولی و همسان با آب هستند و همچنین هیچ گونه ریز ذره ای در آنها وجود ندارد.

 

پمپ شناور لجن کش

پمپ لجن کش تقریباً ساختاری مشابه با پمپ شناور کفکش دارد. با این تفاوت که این تجهیزات به ما اجازه می دهند سیالاتی که ریز ذرات جامد در آنها وجود دارد را راحت تر تخلیه کنیم. ویژگی اصلی این محصولات استفاده از آلیاژ های باکیفیت و مستحکم برای بخش هایی مثل بدنه، پروانه و مسیرهای لوله داخلی است.

 

پمپ لجن کش

نمونه های مختلفی از پمپ لجن کش در بازار موجود است که میتوان آنها را بر اساس روش انتقال ذرات جامد ریز به دو دسته دارای کاتر و بدون کاتر تقسیم کرد. نمونه های دارای کاتر ذرات موجود در آب را به ابعاد کوچکتری تقسیم می کنند و به صورت روند انتقال آنها ساده تر می شود. اما نمونه های بدون کاتر به شکل معمولی سیالات دارای ذرات جامد را انتقال خواهند داد.
در ضمن بر اساس دبی و هد پمپ نیز می توان این محصولات را در دسته بندی های گوناگونی قرار دارد.

 

پمپ های شناور چاه عمیق

این نمونه از پمپ شناور به گونه ای طراحی شده که برای چاه های عمیق و نیمه عمیق بهترین بازده را خواهد داشت. بر اساس عمق چاه خود باید سراغ یکی از این محصولات بروید که می توانند در عمق های ۱۶ تا ۲۵۰ متر به فعالیت بپردازند. قدرت مکش آب و سایر سیالات در این نمونه از پمپ شناور بیشتر است و در نتیجه آب را تا ارتفاع بالاتری پرتاب خواهد کرد. این نمونه از پمپ شناور در مصارف کشاورزی و صنایع گوناگون کاربرد فراوانی دارد. همچنین بر اساس دبی یا خروجی آب نیز آنها را در دسته بندی های گوناگون قرار می دهند.

 

راهنمای انتخاب پمپ آب شناور

برای خرید پمپ آب شناور وقتی به جنبه های مختلف عملکرد این تجهیزات توجه کنیم، قطعاً بودجه خود را به شکل صحیح تری مصرف خواهیم کرد. پارامترهای گوناگونی در زمان خرید پمپ آب شناور باید مد نظر قرار گیرند که در ادامه آن ها را مورد بررسی دقیق قرار می دهیم:
پارامترهای مربوط به تلفات پمپ شناور که عبارتند از از:  شوک، نشتی و افت لوله که بر روی ظرفیت پمپاژ نهایی این تجهیزات تاثیر زیادی می گذارند.

 • نوع برق مصرفی بسته به انتظارات شما و محل استفاده می توان به دو نمونه تک فاز و سه فاز این محصولات دسترسی داشت.
 • توجه به روش نگهداری و تعمیر های دوره ای که به افزایش عمر مفید پمپ کمک زیادی می کنند.
 • نحوه قرارگیری در محیط کاری و نحوه نصب
 • نوع سیالی که قصد پمپاژ آن به وسیله پمپ شناور را دارید.
 • توان نهایی الکتروموتور
 • ارتفاع چاه که با توجه به آن باید حد پمپ را مشخص کنید
 • میزان آبدهی پمپ شناور یا دبی
  معمولاً در زمان خرید پمپ شناور برای راهنمای خرید پمپ آب شناور در اختیار مشتری قرار گرفته باشد، یک جدول راهنما در کاتالوگ محصول وجود دارد که اطلاعات بالا را می توانید از طریق آن به دست آورید.

 

در زمان خرید پمپ شناور سراغ چه برندی برویم؟

امروزه برندهای مختلفی در زمینه تولید انواع متفاوت پمپ شناور فعالیت دارند که هر کدام از آنها ویژگی های خاصی را در اختیار مشتریان خود می گذارند. بسیاری از این برندها متعلق به کشورهای خارجی هستند که در صورتی که قصد خرید آنها را داشته باشید باید حتما سراغ نمایندگی های معتبر بروید. همچنین باید این نکته را در نظر داشته باشید که پمپ های شناور تولید ایران و چین از نظر قیمت در مقایسه با پمپ های ایتالیایی مناسب تر هستند. اما برای شرایطی که کیفیت کاری پمپ امنیت بالا برای ما دارد، برندهای ایتالیایی می توانند کیفیت مناسب تری در اختیار ما قرار دهند. برندهای تولید کننده پمپ شناور که میتوانید محصولات آنها را در بازار پیدا کنید عبارتند از:

 • برند ای ام سی
 • برند جی لونگ
 • برند دیانا
 • برند استریم
 • راد پمپ
 • پمپیران
 • لئو
 • برند ابارا
 • برند پنتاکس
 • برند لوارا

 

از کجا پمپ شناور مناسب خریداری کنیم؟

یکی از بخش های مهم راهنمایی خرید پمپ آب شناور توجه به فروشنده های که برای خرید این محصولات سراغ او می روید. در صورتی که قصد خریداری پمپ های شناور برند های خارجی را دارید، باید حتماً از نمایندگی های معتبر خرید کنید که ضمانتنامه قابل اطمینان به همراه محصولات خود ارائه می دهند.
همچنین از یاد نبرید که برخی از فروشندگان برای فریب و مشتریان خود سعی دارند محصولات تقلبی را با قیمت پایین تر به فروش برسانند. پس پیشنهاد می کنیم حتما برای خرید انواع پمپ شناور، کیفیت و عملکرد را در اولویت قرار دهید تا محصول خریداری شده در طولانی مدت کارایی مناسبی داشته باشد.

 

بهترین قیمت پمپ شناور

بسته به نوع پمپ، قدرت آبدهی، محل کار، توان خروجی و برند تولید کننده؛ قیمت نمونه های مختلف این تجهیزات می تواند اختلاف زیادی داشته باشد. در ضمن از یاد نبرید که ممکن است زمان خرید با محصولات چینی بی کیفیت و تقلبی مواجه شوید که قیمت آنها به طرز وسوسه کننده ای پایین است. در چنین شرایطی، خرید محصولات بی کیفیت و ارزان مصداق بارز دور ریختن سرمایه است.

برای جلوگیری از بروز این مشکل پیشنهاد می کنیم که حتماً با افرادی که در این زمینه تجربه و تخصص بیشتری دارند مشورت کنید. متخصصین ما در هایپر مارکت پمپ آماده اند تا تجربیات و تخصص خود را برای داشتن خرید بهتر در اختیار شما قرار دهند.

 

پرسش و پاسخ راهنمای خرید پمپ شناور