انتخاب پمپ آب خانگی مناسب صرفا به برند و کیفیت قطعات پمپ و گارانتی معتبر فروشنده بستگی ندارد. پمپ آب خانگی مناسب بایستی بر اساس میانگین میزان مصرف واحدهای هر طبقه و قدرت مورد نیاز انتخاب شود تا بازدهی پمپ در بلند مدت حفظ شود. بنابراین پمپ آب مناسب 4 طبقه با پمپ آب مناسب ساختمان 10 طبقه متفاوت است. در این گفتار، آنچه درباره انتخاب پمپ آب خانگی مناسب برای ساختمان 1 تا 10 طبقه باید بدانید، به استناد به ارقام، ارائه شده است. اگر قصد خرید پمپ آب خانگی دارید از مشاوران مجرب هایپرمارکت پمپ استفاده کنید.

چه نوع پمپی برای چند طبقه

انتخاب پمپ آب متناسب با تعداد طبقات ساختمان شما

پمپ آب خانگی برای ساختمان شما، بایستی متناسب با تعداد واحد در هر طبقه باشد. تعداد واحد در هر طبقه و تعداد طبقات ساختمان، فاکتور های مهم برای انتخاب پمپ آب خانگی مناسب است. چون بایستی اطلاعات درستی از میانگین میزان مصرف هر واحد در هر طبقه داشت تا نسبت به آن، پمپ قدرتمندی خریداری شود.

اگر پمپ آب خانگی شما، تناسبی با تعداد واحد و طبقات نداشته باشد، با چالش عدم رضایت ساکنان مواجه خواهید شد و از فشار کم آب در زمان استفاده از سرویس بهداشتی و سینک، گلایه می‌ کنند. دبی پمپ هم باید پاسخگوی نیاز ساکنان بوده و آب را به طبقات مختلف هدایت کند.

برای انتخاب پمپ آب خانگی مناسب ، خواندن پلاک پمپ اهمیت دارد.

پمپ آب خانگی مناسب برای ساختمان های تا 7 طبقه

توان پمپ، هد پمپ و دبی پمپ، 3 فاکتور مهم در انتخاب پمپ آب خانگی یک طبقه است. برای خرید پمپ آب خانگی دو طبقه باید همان اصولی را رعایت کنید که در خرید پمپ آب خانگی سه طبقه در نظر داشتید. یعنی توجه درست به این 3 فاکتور.

روی کلیه دستگاه‌ ها، توان پمپ را با علامت HP (اسب بخار) نشان می دهند. دبی (آبدهی پمپ) هم با علامت MAX Q مشخص می شود. دبی بر حسب لیتر بر دقیقه است. میزان مصرف نیز بر اساس متر مکعب بر ساعت مشخص می شود. پس وقتی گفته می شود که دبی پمپ آب خانگی تک واحدی ، 82 لیتر بر دقیقه است، یعنی در هر دقیقه، 82 لیتر آب رسانی توسط پمپ انجام می شود.

روی بعضی پمپ ها، این مقدار بر اساس مترمکعب بر ساعت نیز درج می شود. در مثال بالا، 82 لیتر در دقیقه معادل 5 متر مکعب در ساعت است.

پمپ آب مناسب یک تا 10 طبقه

در خرید پمپ آب خانگی، بایستی به هد پمپ هم دقت کرد. اگر قصد خرید پمپ آب برای ساختمان 7 طبقه دارید، هد پمپ شما باید بین 65 تا 70 متر باشد تا آبرسانی به همه طبقات با فشار مناسب صورت گرفته و افت فشاری احساس نشود. 

هد و دبی پمپ برای ساختمان های 1 تا 7 طبقه تک واحدی

اگر قصد خرید پمپ برای ساختمان تک واحدی چند طبقه دارید، به اطلاعات زیر دقت کنید.

  • – ساختمان 1 طبقه تک واحدی: هد پمپ 37 متر، دبی 2.5 متر مکعب و پمپ محیطی نیم اسب بخار.
  • – ساختمان 2 طبقه تک واحدی: هد پمپ 32 متر، دبی 6 متر مکعب و پمپ بشقابی 1 اسب بخاری.
  • – ساختمان 3 طبقه تک واحدی: هد پمپ 51 متر، دبی 3.2 متر مکعب و پمپ جتی 1 اسب بخار.
  • – ساختمان 4 طبقه تک واحدی: هد پمپ 51 متر، دبی 3.2 متر مکعب و پمپ جتی 1 اسب بخار.
  • – ساختمان 5 طبقه تک واحدی: هد پمپ 54 متر، دبی 6.2 متر مکعب و پمپ 1ونیم اسب دو پروانه
  • – ساختمان 6 طبقه تک واحدی: هد پمپ 61 متر، دبی 4.9 متر مکعب و پمپ 2 اسب دوپروانه
  • – ساختمان 7 طبقه تک واحدی: هد پمپ 61 متر، دبی 4.9 متر مکعب و پمپ 3 اسب دو پروانه

پمپ آب مناسب ساختمان 1 طبقه

ساختمان یک طبقه تک واحدی معمولا افت فشار آب ندارد. اما اگر افت فشاری مشاهده شد، احتمالا ناشی از ترکیدگی مخفی لوله آب و ایراد در لوله کشی ساختمان باشد. بهترین پمپ آب خانگی 1 طبقه تک واحدی، هد 37 متری و دبی 2.5 متر مکعبی دارد. پمپ آب خانگی 1 طبقه 2 واحدی نیز دارای هد 20 متری و دبی 5.4 متر مکعب از نوع بشقابی است.

همچنین بخوانید : قیمت پمپ آب خانگی برای یک طبقه

پمپ آب مناسب ساختمان 2 طبقه

با اصول لوله کشی درست و طراحی تاسیسات مکانیکی استاندارد، افت فشار در ساختمان 4 طبقه نیز باید احساس شود. برای ساختمان 2 طبقه نیازی به استفاده از پمپ خیلی قوی نیست. پمپ بشقابی 1 اسب بخار کفایت می کند. هدف پمپ برای ساختمان 2 طبقه تک واحدی یا دو واحدی، 33 متر و دبی نیز باید 6 متر مکعب در نظر گرفته شود.

پمپ آب مناسب برای ساختمان 3 طبقه

در ساختمان 3 طبقه به بالا، گاهی با افت فشار در طبقات 3 به بعد مواجه هستیم. اگر ساختمان 3 طبقه تک واحدی دارید، پمپ جتی 1 اسب بخار با هد 51 متر و دبی 3.2 متر مکعبی استفاده کنید. اگر ساختمان 3 طبقه دو واحدی دارید، پمپ دو پروانه با قدرت 1.5 اسب بخار مناسب شما است آن هم با هد 46 متری و دبی 6 متر مکعب.

اگر هر طبقه دارای 2 یا 3 واحد بود، پمپ های جتی گزینه بهتری است.

پمپ آب بری ساختمان 4 طبقه

پمپ آب مناسب ساختمان 4 طبقه

ساختمان های 4 طبقه از جمله سازه هایی هستند که افت فشار در آنها در طول سال حس می شود. مناسب ترین پمپ آب خانگی برای ساختمان 4 طبقه تک واحدی، پمپ جتی است. پمپ جتی تک اسب بخار با هد 51 متر و دبی 3.2 متر مکعب توصیه می شود. برای ساختمان 4 طبقه 2 واحدی نیز پمپ 2 پروانه با 2 اسب بخار و هد 54 متر و دبی 6.2 مترمکعب مناسب خواهد بود.

همچنین بخوانید : قیمت پمپ آب برای ساختمان 4 طبقه

پمپ آب مناسب ساختمان 5 طبقه

پمپ آب مناسب ساختمان 5 طبقه تک واحدی، پمپ 2 پروانه 2 اسب بخاری با هد 54 متر و دبی 6.2 متر مکعب است. پمپ آب مناسب ساختمان 5 طبقه 2 و 3 واحدی هم با همین مشخصات خواهد بود و فرقی ندارد.

پمپ آب مناسب ساختمان 6 طبقه

برای ساختمان 6 طبقه تک واحدی تا 3 واحدی، توصیه می شود که از پمپ جتی استفاده کنید با قدرت 2 اسب بخار. هد پمپ باید 61 متر و دبی نیز 4.9 متر مکعب باشد.

پمپ آب مناسب ساختمان 7 طبقه

پمپ آب مناسب ساختمان 7 طبقه تک واحدی تا چند واحدی، بهتر است دو پروانه ای باشد. توان 2 اسب بخار داشته و دهانه ورودی و خروجی پمپ نیز 1.5 اینچ باشد. هد پمپ 58 متر و دبی نیز 7.5 متر مکعب باشد.

پمپ آب مناسب ساختمان های 8 تا 10 طبقه

برای ساختمان های 7 تا 10 طبقه می توانید از پمپ های زیر استفاده کنید.

پمپ آب سانتریفیوژ قوی: بازه هد 60 تا 90 متر تا 15 اسب دو پروانه

پمپ آب اتابلوک هد بالا: توان بیش از 15 اسب بخار دارد و بازه هد نیز 80 تا 120 متر است. بازه دبی نیز 110 تا 250 متر مکعب و برق مصرفی سه فاز است.

پمپ آب گریز از مرکز فشار قوی مدل 300 تا 500: توان 30 اسب بخار، بازه دبی 250 متر مکعب به بالا.

 

ما در این بخش به انواع پمپ خانگی اشاره کرده ایم . شما با کلیک بر روی هر محصول به صفحه مخصوص رجوع میکنید و بطور کامل درباره محصولات می توانید اطلاعات کسب کنید و یک خرید بسیار حرفه ای با قیمت مناسب را خواهید داشت.

 

دسته بندی پمپ آب بشقابی

پمپ ابارا CMA

پمپ آب محیطیپمپ سیستما TC
پمپ آب بشقابی

پمپ ابارا CMB

پمپ آب محیطیپمپ ابارا PRA
 

پمپ آب بشقابیپمپ سیستما TC

پمپ آب محیطی

پمپ لئو 2AC

 

پمپ آب دو پروانه

پمپ پنتاکس CB

 

 

پمپ ابارا CDA

پمپ آب جتی یک اسب

پمپ ابارا AGA

پرسش های خود را درباره خرید انواع پمپ خانگی برای ساختمان یک یا چند واحدی چند طبقه از طریق فرم ارتباطی به اطلاع کارشناسان مجرب هایپرمارکت پمپ برسانید. بهترین قیمت پمپ آب خانگی متناسب با ساختمان شما از طریق هایپرمارکت پمپ با گارانتی معتبر ، در دسترس است.

جهت خرید و کسب اطلاعات بیشتر برای خرید  بوستر پمپ آبرسانی و بوستر پمپ آتش نشانی با ما تماس حاصل نمایید.