برندهای مختلفی اقدام به طراحی و تولید انواع پمپ‌ آب خانگی نموده‌اند که هر کدام از آنها به خصوص پمپ آب جتی کاربری‌های قابل توجهی را در بر دارند. با توجه به تفاوت پمپ آب جتی 1 اسب و نیم اسب قطعا می‌توانید یک انتخاب ایده آل و موفقیت آمیز را تجربه نمایید. برخی از این تجهیزات از کاربری‌های گسترده‌ای در صنعت‌های وابسته، ساختمان‌ سازی و غیره برخوردار می‌باشند.

تفاوت پمپ جتی 1 اسب و نیم اسب
بررسی تفاوت های پمپ جتی یک اسب و نیم اسب

برای پی بردن به تفاوت این تجهیزات، بهتر است آنها را به طور کامل بشناسید. به طور کلی این تجهیزات از هر دو از خانواده پمپ آب جتی بوده و کاربرد یکسانی را در بر دارند. نکته قابل توجه در قدرت آنها برای تقویت فشار و تامین آب طبقات بالاتر، است.
این تجهیزات در انواع مختلف (که کاربری‌های متفاوتی را نیز در بر دارند) طراحی و تولید شده‌اند. موارد بسیار زیادی می‌توانند بر روی بهره‌برداری از آنها موثر باشند. مواردی از قبیل:

• مساحت فضای مورد نظر
• تعداد طبقات
• تعداد دریچه‌ها

از جمله عواملی هستند که می‌توانند در انتخاب هوشمندانه‌ی پمپ آب خانگی موثر واقع گردند. بنابراین مشتریان بسته به نیاز خود از پمپ‌های مختلفی مانند: پمپ سانتریفیوژ، پمپ بشقابی، پمپ آب جتی و حتی پمپ آب دوپروانه و غیره استفاده می‌نمایند. برای اینکه بتوان در بین انواع پمپ‌های مختلف بهترین نوع پمپ را شناخته و از آن بهره برداری نمود، باید به تفاوت آن با بقیه پمپ‌ها توجه کرد.

 

بررسی تفاوت پمپ جتی 1 اسب و نیم اسب

یکی از مهم‌ترین انواع پمپ آب خانگی که عملکرد فوق‌العاده‌ای را نیز در بر دارد، پمپ آب جتی است. این پمپ‌ها نیز در انواع مختلفی طراحی و تولید شده‌اند.
حال این سوال پیش می‌آید که: تفاوت پمپ آب جتی 1 اسب و نیم اسب در چیست؟!
با توجه به تفاوت این تجهیزات کاربردی، می‌توان بهترین نوع آنها در مصارف مختلف را شناخته و با بهره برداری ایده آل، به مزایای فوق العاده‌ی آنها دست یافت. منظور از نیم اسب، یک اسب و حتی دو اسب بخار، ظرفیت قدرت این نوع از تجهیزات می‌باشد.

پمپ جتی یک اسب و نیم اسب

حال به برخی از تفاوت‌های بسیار مهم در این دو پمپ، اشاره می‌کنیم:

تفاوت در میزان قدرت پمپ آب

اگر بخواهیم به تفاوت پمپ آب جتی 1 اسب و نیم اسب اشاره کنیم، می‌توان از میزان قدرت پمپ آنها یاد کرد. همانطور که پیش‌تر اشاره کردیم، این تجهیزات از یک خانواده بوده و در نتیجه از شباهت‌های بسیار زیادی برخوردار هستند. نکته قابل توجه در هنگام بهره برداری مفید از آنها، توجه به قدرت پمپ این تجهیزات می‌باشد. از واحد اسب بخار برای سنجش توان موتور استفاده می‌شود که با نماد HP دسته بندی می‌شود.
بنابراین وقتی می‌گوییم این پمپ از توان نیم اسب برخوردار است منظور برخورداری از توانی برابر با 0.33 کیلو وات، می‌باشد. در صورتی که به دنبال انتخاب بهترین گزینه با قدرت پمپ آب بالا هستید، قطعا انتخاب پمپ آب 1 اسب بخار بسیار هوشمندانه خواهد بود.

تفاوت پمپ آب جتی 1 اسب و نیم اسب در موارد استفاده

در تفاوت پمپ آب جتی 1 اسب و نیم اسب توجه به کاربرد و موارد استفاده از آنها مهم است. اغلب موارد استفاده از پمپ‌های آب نیم اسب بخار محدود‌تر از کاربردهای پمپ‌های 1 اسب بخار است. از پمپ آب نیم اسب برای مصارف خانگی با متراژ پایین و همچنین خانه‌های بک طبقه و یا دو طبقه استفاده می‌شود. در صورتی که از پمپ‌های آب 1 اسب بخار بیشتر در آپارتمان‌های چند طبقه، بهره برداری می‌شود.

در صورتی که نیازمند انتخاب پمپ آب خانگی برای آپارتمان بیش از یک طبقه هستید، قطعا این انتخاب بسیار هوشمندانه خواهد بود.
از پمپ آب 1 اسب بخار می‌توان برای انتقال آب در مزارع، چاه‌ها، خانه‌ها، باغ‌ها و … نیز بهره برداری نمود. همچنین این تجهیزات از کاربرد قابل توجهی برای انتقال سیال در سیستم‌های برودتی نیز برخوردار هستند.

مقاله پیشنهادی: تفاوت پمپ آب جتی و بشقابی در چیست؟

تفاوت در نوع پمپ‌

همانطور که می‌دانید، پمپ آب خانگی دارای زیر مجموعه‌های مختلفی است که از موارد استفاده‌ی مختلفی برخوردار می‌باشد. در صورتی که پمپ آب نیم اسب بخار را انتخاب کنید، فقط محدود به بهره برداری از این پمپ خواهید بود. در صورتی که با انتخاب پمپ آب 1 اسب بخار، می‌توانید شاهد مدل‌های مختلفی اعم از: مدل جتی، مدل بشقابی، تک پروانه، دو پروانه باشید.
بنابراین با توجه به نیاز خود، می‌توانید یک انتخاب هوشمندانه و کاربردی را تجربه نمایید.

پمپ جتی یک اسب

تفاوت پمپ آب جتی 1 اسب و نیم اسب در مشخصات فنی

از انواع تفاوت پمپ آب جتی 1 اسب و نیم اسب، می‌توان به مشخصات فنی آنها اشاره نمود. از تفاوت این تجهیزات در مشخصات فنی، می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

مشخصات فنی پمپ جتی

توجه داشته باشید که در این تجهیزات (پمپ آب جتی یک اسب و نیم اسب) افزایش میزان دور موتور، افزایش توان کاری دستگاه را نیز به همراه خواهد داشت. این تجهیزات از نظر ظاهری شباهت قابل توجهی به یکدیگر دارند. بنابراین نمی‌توان بر اساس ظاهر، اقدام به تشخیص عملکرد مفید آنها، نمود.

قیمت متفاوت پمپ جتی یک اسب و نیم اسب

قیمت و خرید پمپ آب جتی نیم اسب و یک اسب از دیگر انواع تفاوت میان آن ها خواهد بود. همانطور که ذکر شد، پمپ آب جتی 1 اسب از عملکرد و توان بیشتری برای پمپ آب برخوردار است. بنابراین کاربر بیشتری را در صنایع مختلف و آپارتمان‌های مرتفع نیز در بر دارد. بنابراین دور از ذهن نیست که قیمت پمپ جتی یک اسب برای خرید بالاتر باشد.

جمع بندی

بسیاری از افراد که در این زمینه از تخصص کافی برخوردار نیستند، به اشتباه (با توجه به قیمت کمتر) پمپ آب جتی نیم اسب را برای کاربردهای مختلف، انتخاب می‌کنند. این امر نه تنها فواید قابل توجهی را در بر نخواهد داشت، بلکه می‌تواند هزینه نگهداری از دستگاه و بسیاری از مشکلات دیگر را نیز افزایش دهد. بنابراین برای یک تجربه‌ی ایده‌آل، بهتر است به تفاوت آنها توجه کرده و بر اساس مشاوره‌های دقیق و کاربرد آنها، بهترین گزینه را انتخاب نمایید. جهت استعلام قیمت و خرید انواع پمپ آب جتی با کارشناسان واحد فروش هایپر مارکت پمپ تماس حاصل فرمایید.